mvb

LICENCJA NA BEZPIECZEŃSTWO

Aktualności

Złoty - pierwszy dzień Mistrzostw Europy w Pływaniu

Już pierwszy dzień ME przyniósł 3 medale (2 złote i 1 brąz) dla polskiej ekipy. Paweł Korzeniowski wywalczył jako pierwszy brązowy krążek na dystansie 400 m stylem dowolnym. Fenomenalny Radosław Kawęcki zdobył pierwsze złoto z czasem 1:49.15s  w wyścigu na 200 m stylem grzbietowym,  prowadząc od początku do końca, zostawiając w tyle Hiszpana i Węgra.

Emocji nie było końca, kiedy to kolejny z Polaków Konrad Czerniak wypływał 2 zloty medal tego samego wieczoru. Nasz reprezentant przy okazji faktu, iż został złotym medalistą Europy na dystansie 50 m stylem dowolnym to dwukrotnie w ciągu dnia bił rekord Polski (w sesji porannej podczas eliminacji oraz w samym gorącym finale z czasem 20:88s).
Niezapomnianym momentem były dekoracje zwycięzców. Kibice gorąco oklaskiwali i dziękowali swoim faworytom. W tej jakże ważnej chwili dla każdego sportowca
mieliśmy ta niesamowitą okazję składania osobistych gratulacji mistrzowi Europy  Konradowi Czerniakowi. Dyrektor Generalny mvb Pan Sylwester Krzywiec wraz z Prezydentem Miasta Szczecina Panem Piotrem Krzystkiem uczestniczyli w  wieczornej ceremonii dekoracji.

Wszystkim zawodnikom życzymy powodzenia w kolejnych dniach zawodów i czekamy na kolejne sukcesy i medale...