mvb

LICENCJA NA BEZPIECZEŃSTWO

The Tall Ships Races

The Tall Ships Races

Finał The Tall Ships Races dostępny na całym świecie! 101 najwspanialszych żaglowców świata, cztery dni świetnej zabawy, kilka tysięcy członków załóg, ponad dwa miliony turystów - mvb zostało oficjalnym partnerem technologicznym największej od lat międzynarodowej imprezy w Szczecinie - Finału The Tall Ships Races 2013 oraz Baltic Tall Ships Regatta 2015.
… a tak dla przypomnienia w 2007 roku także aktywnie wspieraliśmy zlot żaglowców jako sponsor pomocniczy.

Od ponad 50 lat żaglowce i jachty z całego świata uczestniczą w największych z obecnie organizowanych regatach. Początkowo nosiły nazwę "Cutty Sark", później znany były pod szyldem "Operacja Żagiel". Dziś przygotowywane przez Sail Training International regaty znane są powszechnie jako The Tall Ships Races.

Do Szczecina 2 sierpnia wpłynęła ponad setka jednostek ścigających się na trasie tegorocznych regat. Szczecin, wzorem Gdyni i Gdańska - dotychczasowych polskich organizatorów finałów The Tall Ships Races – przygotował  wspaniałą czterodniową galę na zakończenie tego żeglarskiego święta.
Trwająca do 6 sierpnia impreza to wyjątkowo skomplikowane przedsięwzięcie. Organizatorzy musieli zapewnić niewiarygodną ilość różnych świadczeń zarówno dla gości, turystów, załóg i dziennikarzy. A było ich naprawdę wielu. Biuro Prasowe szczecińskiego Finału The Tall Ships Races przyjęło ponad 500 redaktorów, fotoreporterów i korespondentów prasowych z całego świata. Dziennikarze potrzebowali sprawnej i szybkiej komunikacji - ze swoimi redakcjami, załogami, organizatorami Finału. Otrzymali  nieograniczony dostęp do Internetu, multimediów, materiałów prasowych - poligraficznych i elektronicznych.

Mvb jako partner technologiczny imprezy udostępnił organizatorom multimedialne zestawy komputerowe z niezbędnym oprogramowaniem, narzędzia do obróbki fotografii, przygotuje i skonfiguruje telefoniczną łączność wewnętrzną Biura Prasowego Finału The Tall Ships Races. Dziennikarze oraz sztab organizacyjny i wszystkie służby porządkowe posiadali dostęp do bezprzewodowej sieci komputerowej, sprawnego i szybkiego dostępu do Internetu i innych łącz teleinformatycznych.

Ale nie tylko dziennikarze będą korzystać z technologii dostarczonych przez naszą firmę.

Najważniejszym jednak punktem naszych działań było przygotowanie, zainstalowanie i objęcie terenu imprezy systemem monitoringu wizyjnego  w postaci nowoczesnych, szybkoobrotowych kamer. Profesjonalny sprzęt Państwa firmy Axis Communications zapewnił nam  najwyższą jakość technologiczną obrazu i podglądu. Dzięki tej  zaawansowanej technologii wszystkie zaangażowane służby odpowiadające za bezpieczeństwo imprezy otrzymały idealne narzędzie do monitorowania i kontroli wyznaczonych stref w czasie rzeczywistym. Dodatkową i ważną funkcją monitoringu było umożliwienie internautom na świecie swobodnego korzystania z transmisji live i uczestniczenia w Finale The Tall Ships Races.

- Chcemy jeszcze silniej angażować się w życie Szczecina - mówi Sylwester Krzywiec, dyrektor generalny mvb. - Dlatego decyzję o wparciu tej bezprecedensowej w naszym mieście imprezy  (zarówno w roku 2007 , jaki i w roku bieżącym) podjęliśmy błyskawicznie. Dostarczamy to, na czym znamy się najlepiej - nowoczesną komunikację, technologie teleinformatyczne i dozorowe, zintegrowane systemy monitoringu wizyjnego. Mam nadzieję, że nasza pomoc i wsparcie technologoczne sprawiło, że dostęp do Finału The Tall Ships Races dla wszystkich jego bezposrednich uczestników, jak i internautów z całego świata, był jak najbardziej swobodny. 

Rok 2015 był rokiem  kolejnego spotkania z cyklu Powrót Wielkich Żaglowców - w dniach 12-14 czerwca miało miejsce wielkie święto " żagli" w Szczecinie. Nabrzeże i Wały Chrobrego żyły na oczach całego świata.
 

... czekamy na kolejny powiew wiatru w "żagle".

Zdjęcia

Śledź nas

Dołącz do nas na Facebooku, Twitterze, Youtube i bądź na bieżąco.

  • Facebook
  • Twitter
  • Youtube
do góry